در حال بارگذاری ...
 • مجتمع خواجه نصیرالدین طوسی در شهریور ماه 1370 توسط 7 تن از افراد نخبه و فرهنگی و علاقه مند به حوزه تعلیم و تربیت دبیرستان ماندگار البرز، با رویکرد مبتنی بر آموزش هدف دار و تربیت دانش آموزانی دین مدار ، به مدیریت حاج آقای خوشنویسان تاسیس شد.
   با راه‌اندازی اولین مدرسه خود در قالب دبیرستانی پسرانه مختص رشته‌ی ریاضی-فیزیک با 69 دانش آموز آغاز به کار نمود. تربیت فارغ‌التحصیلانی متعهد و متخصص، افقی است که در اساسنامه موسسه عام‌المنفعه خواجه نصیرالدین طوسی به آن تاکید شده و رویکرد تقویت مهارت حل مساله در نزد دانش‌آموزان، روح حاکم در مراحل مختلف تعالیم این مجتمع می‌باشد. در گذر سال‌ها ‌تلاش، نیاز اولیای دانش‌آموزان، موسسه را بر آن داشت تا هنرستان(رشته کامپیوتر)و مدرسه راهنمایی را نیز راه‌اندازی نماید. لیکن ضرورت تربیت و پرورش دانش‌آموزان از سال های پایه عاملی شد تا امروز این مجتمع بتواند با افتخار چشم انداز آموزشی و پرورشی خود را در تمام مقاطع تحصیلی در راستای خدمت به مردم پیش گیرد.
  با شیوع ویروس منحوس کرونا، مؤسسه آموزش فرهنگی خواجه نصیرالدینبا سابقه‌ی چند ساله ای که در برگزاری کلاس های یادگیری الکترونیک و پشتیبانی تخصصی آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش داشته است، به سرعت کلاس های درسی را به سامانه یادگیری آموزشی (مبتنی بر مودل) و محیط تعاملی اسکای روم منتقل نمود و هیچ فرصتی را از دست نداد.
  در سال تحصیلی جدید نیز با تجهیز زیرساخت های تمام مدارس خود، آمادگی برگزاری 20 کلاس درس همزمان با تمام امکانات صوتی تصویری را فراهم نموده است.
  در این 30 سال تلاش کرده‌ایم محیطی امن و مطمئن برای دانش‌آموزان فراهم نمائیم و امروز عهده‌دار خدمت به مردم در مدارس مان باشیم.  روند تاسیس و توسعه مجتمع خواجه نصیر بدین شرح بوده است

  در سال اول تاسیس ، این مجموعه کار خود را با راه اندازی یک دبیرستان در منطقه 2 تهران با 69 دانش آموز پایه اول آغاز کرد.
  برای سال تحصیلی 72 – 71 باتوجه به استقبال گسترده مردم و با جابجایی مکان دبیرستان به منطقه 5 تهران ( فلکه دوم صادقیه ) ، این مجموعه اقدام به برگزاری آزمون ورودی و مصاحبه نمود و درنهایت 120 دانش آموز برای پایه اول و 30 دانش آموز پایه دوم ، موفق به کسب امتیازهای لازم برای ورود به دبیرستان خواجه نصیرالدین طوسی شدند.
  در سال 1374 ، با خرید 2 ساختمان دیگر در منطقه 5 تهران ( بلوار فردوس ) واحد شماره 2 دبیرستان فعالیت خود را آغاز نمود.
  در سال 1375 ، باتوجه به درخواست های اولیا و احساس نیاز در مجموعه ، هنرستان خواجه نصیرالدین طوسی تاسیس شد..
  در سال 1377 مدرسه راهنمایی خواجه نصیرالدین طوسی واقع در فلکه دوم صادقیه ( محل سابق دبیرستان شماره 1 ) با جذب دانش آموز در پایه اول راهنمایی شروع به کار کرد و باتوجه به استقبال مردمی، از سال تحصیلی 89 – 88 ، واحد شماره 2 مدرسه راهنمایی نیز، راه اندازی شد.
  درنهایت ، این مجموعه ، شامل 2 مدرسه راهنمایی ، 1 دبیرستان و 1 هنرستان فعالیت خود را ارائه می دهد.
  در این مجموعه ، محیطی فراهم شده است که دانش آموزان بتوانند در حوزه های علمی ، فرهنگی و حتی هنری فعالیت مستمر داشته باشند و نتایج خوبی که در محافل و مسابقات مختلف کسب شده است ، گواه بر این موضوع می باشد.   
 • چارت سازمانی
 • دبیرستان دوره دوم و هنرستان: بلوار فردوس غرب - سازمان برنامه جنوبی - کوچه رضایی
  تلفن:44140007 - 44140008 - 44140009
  
  دبیرستان دوره اول: بلوار فردوس شرق - خیابان ابراهیمی جنوبی - کوچه دوازدهم
  تلفن: 44077266 - 44048759 - 44048760
  
  پیش دبستان و دبستان: بلوار فردوس شرق - خیابان ابراهیمی جنوبی - کوچه دوازدهم
  تلفن: 44000404 - 44000405 - 44000406